C0603X223J5RECAUTO.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.022 µF | 0.022 µF | 0.022 µF | 0.022 µF | 0.022 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.034 (0.87mm) | 0.034 (0.87mm) | 0.034 (0.87mm) | 0.034 (0.87mm) | 0.034 (0.87mm) |