C0402C111F8HACAUTO.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 110 pF | 110 pF | 110 pF | 110 pF | 110 pF |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Voltage-Rated | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| TemperatureCoefficient | X8R | X8R | X8R | X8R | X8R |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) |