501S42E4R3DV4E.pdf
| Image |  |
| Series | E | E | E | E | E |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 4.3 pF | 4.3 pF | 4.3 pF | 4.3 pF | 4.3 pF |
| Tolerance | ±0.5pF | ±0.5pF | ±0.5pF | ±0.5pF | ±0.5pF |
| Voltage-Rated | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) | 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) | 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) | 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) | 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.102 (2.59mm) | 0.102 (2.59mm) | 0.102 (2.59mm) | 0.102 (2.59mm) | 0.102 (2.59mm) |