251R15S161FV4E.pdf
| Capacitance | 160 pF | 160 pF | 160 pF | 160 pF | 160 pF |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Voltage-Rated | 250V | 250V | 250V | 250V | 250V |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) | 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) | 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) | 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) | 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.046 (1.17mm) | 0.046 (1.17mm) | 0.046 (1.17mm) | 0.046 (1.17mm) | 0.046 (1.17mm) |