251R14S300JV4T.pdf
| Image |  |
| Series | S | S | S | S | S |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 30 pF | 30 pF | 30 pF | 30 pF | 30 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 250V | 250V | 250V | 250V | 250V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.062 L x 0.032 W (1.57mm x 0.81mm) | 0.062 L x 0.032 W (1.57mm x 0.81mm) | 0.062 L x 0.032 W (1.57mm x 0.81mm) | 0.062 L x 0.032 W (1.57mm x 0.81mm) | 0.062 L x 0.032 W (1.57mm x 0.81mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.035 (0.89mm) | 0.035 (0.89mm) | 0.035 (0.89mm) | 0.035 (0.89mm) | 0.035 (0.89mm) |