201R07S110GV4T.pdf
| Image |  |
| Series | S | S | S | S | S |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 11 pF | 11 pF | 11 pF | 11 pF | 11 pF |
| Tolerance | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% |
| Voltage-Rated | 200V | 200V | 200V | 200V | 200V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.040 L x 0.020 W (1.02mm x 0.51mm) | 0.040 L x 0.020 W (1.02mm x 0.51mm) | 0.040 L x 0.020 W (1.02mm x 0.51mm) | 0.040 L x 0.020 W (1.02mm x 0.51mm) | 0.040 L x 0.020 W (1.02mm x 0.51mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.024 (0.61mm) | 0.024 (0.61mm) | 0.024 (0.61mm) | 0.024 (0.61mm) | 0.024 (0.61mm) |