Johanson Technology Inc. 102S42E5R1DV4E
Part No.:
102S42E5R1DV4E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
102S42E5R1DV4E.pdf
Description:
CAP CER 5.1PF 1KV NP0 1111
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 102S42E5R1DV4E on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 102S42E5R1DV4E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 102S42E5R1DV4E?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series E E E E E
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 5.1 pF 5.1 pF 5.1 pF 5.1 pF 5.1 pF
Tolerance ±0.5pF ±0.5pF ±0.5pF ±0.5pF ±0.5pF
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm)