Johanson Dielectrics Inc. 302S43W332KV4E
Part No.:
302S43W332KV4E
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
302S43W332KV4E.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 3KV X7R 1812
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 302S43W332KV4E on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 302S43W332KV4E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 302S43W332KV4E?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 3300 pF 3300 pF 3300 pF 3300 pF 3300 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.180 L x 0.125 W (4.57mm x 3.17mm) 0.180 L x 0.125 W (4.57mm x 3.17mm) 0.180 L x 0.125 W (4.57mm x 3.17mm) 0.180 L x 0.125 W (4.57mm x 3.17mm) 0.180 L x 0.125 W (4.57mm x 3.17mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.110 (2.80mm) 0.110 (2.80mm) 0.110 (2.80mm) 0.110 (2.80mm) 0.110 (2.80mm)