250R18W225KV4E.pdf
| Image |  |
| Series | TANCERAM® | TANCERAM® | TANCERAM® | TANCERAM® | TANCERAM® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 25V | 25V | 25V | 25V | 25V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.125 L x 0.062 W (3.17mm x 1.57mm) | 0.125 L x 0.062 W (3.17mm x 1.57mm) | 0.125 L x 0.062 W (3.17mm x 1.57mm) | 0.125 L x 0.062 W (3.17mm x 1.57mm) | 0.125 L x 0.062 W (3.17mm x 1.57mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.070 (1.78mm) | 0.070 (1.78mm) | 0.070 (1.78mm) | 0.070 (1.78mm) | 0.070 (1.78mm) |