JAE Electronics DBLC-J25PAF-23L8E
Part No.:
DBLC-J25PAF-23L8E
Manufacturer:
JAE Electronics
Category:
D-Sub Connectors
Package:
Datasheet:
DBLC-J25PAF-23L8E.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order DBLC-J25PAF-23L8E on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DBLC-J25PAF-23L8E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DBLC-J25PAF-23L8E?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DE-9SF-N DE-9PF-N DALC-J15SAF-23L9E DE-9S-T-NR DELC-J9PAFE
Part Number DE-9SF-N DE-9PF-N DALC-J15SAF-23L9E DE-9S-T-NR DELC-J9PAFE
Manufacturer JAE Electronics JAE Electronics JAE Electronics JAE Electronics JAE Electronics
Packaging - - - - -
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub
ConnectorType Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins
NumberofPositions 25 25 25 25 25
NumberofRows 2 2 2 2 2
ShellSizeConnectorLayout 3 (DB, B) 3 (DB, B) 3 (DB, B) 3 (DB, B) 3 (DB, B)
ContactType Signal Signal Signal Signal Signal
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness - - - - -
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 5A 5A 5A 5A 5A
BacksetSpacing 0.299 (7.60mm) 0.299 (7.60mm) 0.299 (7.60mm) 0.299 (7.60mm) 0.299 (7.60mm)