Infineon Technologies TLE4284DV18
Part No.:
TLE4284DV18
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
TLE4284DV18.pdf
Description:
IC REG LINEAR FIXED POS LDO REG
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order TLE4284DV18 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TLE4284DV18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLE4284DV18?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TLE4284DV18.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1.8V 1.8V 1.8V 1.8V 1.8V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 1.4V @ 1A 1.4V @ 1A 1.4V @ 1A 1.4V @ 1A 1.4V @ 1A
Current-Output 1A 1A 1A 1A 1A
Current-Quiescent(Iq) 1.6 mA 1.6 mA 1.6 mA 1.6 mA 1.6 mA
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR 65dB (120Hz) 65dB (120Hz) 65dB (120Hz) 65dB (120Hz) 65dB (120Hz)