ITT Cannon, LLC MKJ3C7F7-10BN
Part No.:
MKJ3C7F7-10BN
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Category:
Circular Connectors
Package:
Datasheet:
MKJ3C7F7-10BN.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 10POS GOLD SOLDER
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MKJ3C7F7-10BN on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MKJ3C7F7-10BN price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKJ3C7F7-10BN?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MKJ3C7F7-10BN.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MKJ3 MKJ3 MKJ3 MKJ3 MKJ3
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Positions 10 10 10 10 10
Shell Size - Insert 7-10 7-10 7-10 7-10 7-10
Shell Size MIL - - - - -
Mounting Feature Bulkhead Bulkhead Bulkhead Bulkhead Bulkhead
Termination,Fastening Solder Solder Solder Solder Solder
Item22 Bayonet Lock Bayonet Lock Bayonet Lock Bayonet Lock Bayonet Lock
Item23 N (Normal) N (Normal) N (Normal) N (Normal) N (Normal)
Item24 Metal Metal Metal Metal Metal
Item25 Aluminum Alloy Aluminum Alloy Aluminum Alloy Aluminum Alloy Aluminum Alloy
Item27 Gold Gold Gold Gold Gold
Item28 - - - - -
Item29 - - - - -
Item30 - - - - -
Item31 - - - - -
Item32 Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
Item33 5A 5A 5A 5A 5A
Item34 500VAC 500VAC 500VAC 500VAC 500VAC