ITT Cannon, LLC MKJ1A6F9-19SA
Part No.:
MKJ1A6F9-19SA
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Category:
Circular Connectors
Package:
Datasheet:
MKJ1A6F9-19SA.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MKJ1A6F9-19SA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MKJ1A6F9-19SA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKJ1A6F9-19SA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MKJ1A6F9-19SA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MKJ1 MKJ1 MKJ1 MKJ1 MKJ1
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Positions 19 19 19 19 19
Shell Size - Insert 9-19 9-19 9-19 9-19 9-19
Shell Size MIL - - - - -
Mounting Feature - - - - -
Termination,Fastening Crimp Crimp Crimp Crimp Crimp
Item22 Threaded Threaded Threaded Threaded Threaded
Item23 A A A A A
Item24 Metal Metal Metal Metal Metal
Item25 Aluminum Alloy Aluminum Alloy Aluminum Alloy Aluminum Alloy Aluminum Alloy
Item27 Gold Gold Gold Gold Gold
Item28 - - - - -
Item30 - - - - -
Item31 - - - - -
Item32 Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
Item33 5A 5A 5A 5A 5A
Item34 500VAC 500VAC 500VAC 500VAC 500VAC