ITT Cannon, LLC CIR020R-40A-60PZ-F80-T12-20
Part No.:
CIR020R-40A-60PZ-F80-T12-20
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Category:
Circular Connectors
Package:
Datasheet:
CIR020R-40A-60PZ-F80-T12-20.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 60POS GOLD CRIMP
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CIR020R-40A-60PZ-F80-T12-20 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CIR020R-40A-60PZ-F80-T12-20 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CIR020R-40A-60PZ-F80-T12-20?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CIR CIR CIR CIR CIR
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Positions 60 60 60 60 60
Shell Size - Insert 40-A60 40-A60 40-A60 40-A60 40-A60
Shell Size MIL - - - - -
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Mounting Feature Flange Flange Flange Flange Flange
Termination,Fastening Crimp Crimp Crimp Crimp Crimp
Item22 Bayonet Lock Bayonet Lock Bayonet Lock Bayonet Lock Bayonet Lock
Item23 Z Z Z Z Z
Item24 Metal Metal Metal Metal Metal
Item25 Aluminum Alloy Aluminum Alloy Aluminum Alloy Aluminum Alloy Aluminum Alloy
Item27 Gold Gold Gold Gold Gold
Item28 Olive Drab Olive Drab Olive Drab Olive Drab Olive Drab
Item29 Environment Proof Environment Proof Environment Proof Environment Proof Environment Proof
Item30 - - - - -
Item31 - - - - -
Item32 - - - - -
Item33 13A 13A 13A 13A 13A
Item34 500VAC, 700VDC 500VAC, 700VDC 500VAC, 700VDC 500VAC, 700VDC 500VAC, 700VDC