Hirose Electric Co Ltd RP13A-12PA-13PC(71)
Part No.:
RP13A-12PA-13PC(71)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Circular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
RP13A-12PA-13PC(71).pdf
Description:
CONN PLUG HSG MALE 13POS INLINE
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order RP13A-12PA-13PC(71) on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RP13A-12PA-13PC(71) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP13A-12PA-13PC(71)?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series RP13A RP13A RP13A RP13A RP13A
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorType Plug Housing Plug Housing Plug Housing Plug Housing Plug Housing
Type For Male Pins For Male Pins For Male Pins For Male Pins For Male Pins
NumberofPositions 13 13 13 13 13
ShellSize-Insert 12 12 12 12 12
ShellSizeMIL - - - - -
ContactType Crimp Crimp Crimp Crimp Crimp
ContactSize 1.2mm (11), 1.6mm (2) 1.2mm (11), 1.6mm (2) 1.2mm (11), 1.6mm (2) 1.2mm (11), 1.6mm (2) 1.2mm (11), 1.6mm (2)