M20-9952545.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M20-9952545.
| Image |  |
| Manufacturer | Harwin Inc. | Harwin Inc. | Harwin Inc. | Harwin Inc. | Harwin Inc. |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | M20 | M20 | M20 | M20 | M20 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| ContactType | Male Pin | Male Pin | Male Pin | Male Pin | Male Pin |
| Pitch-Mating | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) |
| NumberofPositions | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| NumberofRows | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| RowSpacing-Mating | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) |
| NumberofPositionsLoaded | All | All | All | All | All |
| Shrouding | Unshrouded | Unshrouded | Unshrouded | Unshrouded | Unshrouded |
| Termination | Solder | Solder | Solder | Solder | Solder |
| FasteningType | Push-Pull | Push-Pull | Push-Pull | Push-Pull | Push-Pull |
| ContactLength-Mating | 0.240 (6.10mm) | 0.240 (6.10mm) | 0.240 (6.10mm) | 0.240 (6.10mm) | 0.240 (6.10mm) |
| ContactLength-Post | 0.118 (3.00mm) | 0.118 (3.00mm) | 0.118 (3.00mm) | 0.118 (3.00mm) | 0.118 (3.00mm) |
| OverallContactLength | - | - | - | - | - |
| InsulationHeight | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) |