G125-MH13405L5P.pdf
| Series | Gecko | Gecko | Gecko | Gecko | Gecko |
| Pitch-Mating | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) |
| NumberofPositions | 34 | 34 | 34 | 34 | 34 |
| NumberofRows | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| RowSpacing-Mating | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) |
| NumberofPositionsLoaded | All | All | All | All | All |
| Termination | Solder | Solder | Solder | Solder | Solder |
| FasteningType | Latch Holder | Latch Holder | Latch Holder | Latch Holder | Latch Holder |
| ContactLength-Mating | - | - | - | - | - |
| ContactLength-Post | 0.130 (3.30mm) | 0.130 (3.30mm) | 0.130 (3.30mm) | 0.130 (3.30mm) | 0.130 (3.30mm) |
| OverallContactLength | - | - | - | - | - |
| InsulationHeight | 0.219 (5.56mm) | 0.219 (5.56mm) | 0.219 (5.56mm) | 0.219 (5.56mm) | 0.219 (5.56mm) |