G125-MH10605M3P.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Harwin Inc. | Harwin Inc. | Harwin Inc. | Harwin Inc. | Harwin Inc. |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Series | Gecko SL | Gecko SL | Gecko SL | Gecko SL | Gecko SL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| ConnectorType | Header | Header | Header | Header | Header |
| ContactType | Male Pin | Male Pin | Male Pin | Male Pin | Male Pin |
| Pitch-Mating | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) |
| NumberofPositions | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| NumberofRows | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| RowSpacing-Mating | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) | 0.049 (1.25mm) |
| NumberofPositionsLoaded | All | All | All | All | All |
| Termination | Solder | Solder | Solder | Solder | Solder |
| FasteningType | Screw Lock | Screw Lock | Screw Lock | Screw Lock | Screw Lock |
| ContactLength-Mating | - | - | - | - | - |
| ContactLength-Post | 0.130 (3.30mm) | 0.130 (3.30mm) | 0.130 (3.30mm) | 0.130 (3.30mm) | 0.130 (3.30mm) |
| OverallContactLength | - | - | - | - | - |
| InsulationHeight | 0.209 (5.30mm) | 0.209 (5.30mm) | 0.209 (5.30mm) | 0.209 (5.30mm) | 0.209 (5.30mm) |