Floyd Bell Inc TLL-87B-12V-Q
Part No.:
TLL-87B-12V-Q
Manufacturer:
Floyd Bell Inc
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
TLL-87B-12V-Q.pdf
Description:
PANEL MOUNT BLUE CONTINUOUS OUTP
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order TLL-87B-12V-Q on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TLL-87B-12V-Q price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLL-87B-12V-Q?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TLL-87B-12V-Q.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Floyd Bell Inc Floyd Bell Inc Floyd Bell Inc Floyd Bell Inc Floyd Bell Inc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Turbo Light Turbo Light Turbo Light Turbo Light Turbo Light
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED LED LED LED LED
LampColor Blue Blue Blue Blue Blue
LensColor Blue Blue Blue Blue Blue
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
Ratings DC DC DC DC DC
Voltage 12V 12V 12V 12V 12V
Current 80mA 80mA 80mA 80mA 80mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 1.06 (26.80mm) 1.06 (26.80mm) 1.06 (26.80mm) 1.06 (26.80mm) 1.06 (26.80mm)
LensSize 33.00mm Dia 33.00mm Dia 33.00mm Dia 33.00mm Dia 33.00mm Dia