Fairchild Semiconductor NCP715SQ33T2G
Part No.:
NCP715SQ33T2G
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
NCP715SQ33T2G.pdf
Description:
FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 3.
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order NCP715SQ33T2G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the NCP715SQ33T2G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCP715SQ33T2G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NCP715SQ33T2G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 0.35V @ 50mA 0.35V @ 50mA 0.35V @ 50mA 0.35V @ 50mA 0.35V @ 50mA
Current-Output 50mA 50mA 50mA 50mA 50mA
Current-Quiescent(Iq) 4.2 µA 4.2 µA 4.2 µA 4.2 µA 4.2 µA
Current-Supply(Max) 5.8 µA 5.8 µA 5.8 µA 5.8 µA 5.8 µA
PSRR 60dB (100kHz) 60dB (100kHz) 60dB (100kHz) 60dB (100kHz) 60dB (100kHz)