EPSON SG-8002JA 25.0000M-SHML0 ROHS
Part No.:
SG-8002JA 25.0000M-SHML0 ROHS
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet:
SG-8002JA 25.0000M-SHML0 ROHS.pdf
Description:
CRYSTAL OSCILLATOR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SG-8002JA 25.0000M-SHML0 ROHS on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SG-8002JA 25.0000M-SHML0 ROHS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SG-8002JA 25.0000M-SHML0 ROHS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer EPSON EPSON EPSON EPSON EPSON
Package/Case 4-SOJ, 5.08mm pitch 4-SOJ, 5.08mm pitch 4-SOJ, 5.08mm pitch 4-SOJ, 5.08mm pitch 4-SOJ, 5.08mm pitch
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SG-8002 SG-8002 SG-8002 SG-8002 SG-8002
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
BaseResonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Output CMOS CMOS CMOS CMOS CMOS
Voltage-Supply 5V 5V 5V 5V 5V
FrequencyStability ±100ppm ±100ppm ±100ppm ±100ppm ±100ppm
AbsolutePullRange(APR) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth - - - - -
Current-Supply(Max) 45mA 45mA 45mA 45mA 45mA
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm) 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm) 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm) 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm) 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm)