SG-8002JA 24.0000M-PHMLX ROHS.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | EPSON | EPSON | EPSON | EPSON | EPSON |
| Package/Case | 4-SOJ, 5.08mm pitch | 4-SOJ, 5.08mm pitch | 4-SOJ, 5.08mm pitch | 4-SOJ, 5.08mm pitch | 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Series | SG-8002 | SG-8002 | SG-8002 | SG-8002 | SG-8002 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| BaseResonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) |
| Frequency | 24 MHz | 24 MHz | 24 MHz | 24 MHz | 24 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS |
| Voltage-Supply | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| FrequencyStability | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm |
| AbsolutePullRange(APR) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| SpreadSpectrumBandwidth | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | 45mA | 45mA | 45mA | 45mA | 45mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm) | 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm) | 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm) | 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm) | 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm) |