EPSON SG-615P 11.0590MCX ROHS
Part No.:
SG-615P 11.0590MCX ROHS
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet:
SG-615P 11.0590MCX ROHS.pdf
Description:
XTAL OSC 11.0590MCX SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SG-615P 11.0590MCX ROHS on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SG-615P 11.0590MCX ROHS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SG-615P 11.0590MCX ROHS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer EPSON EPSON EPSON EPSON EPSON
Package/Case 4-SOJ, 5.08mm pitch 4-SOJ, 5.08mm pitch 4-SOJ, 5.08mm pitch 4-SOJ, 5.08mm pitch 4-SOJ, 5.08mm pitch
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SG-615P SG-615P SG-615P SG-615P SG-615P
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
BaseResonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 11.059 MHz 11.059 MHz 11.059 MHz 11.059 MHz 11.059 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS, TTL CMOS, TTL CMOS, TTL CMOS, TTL CMOS, TTL
Voltage-Supply 5V 5V 5V 5V 5V
FrequencyStability ±100ppm ±100ppm ±100ppm ±100ppm ±100ppm
AbsolutePullRange(APR) - - - - -
OperatingTemperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C
SpreadSpectrumBandwidth - - - - -
Current-Supply(Max) 23mA 23mA 23mA 23mA 23mA
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm) 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm) 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm) 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm) 0.551 L x 0.341 W (14.00mm x 8.65mm)