FA-128 24.0000MB-W0.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | EPSON | EPSON | EPSON | EPSON | EPSON |
| Series | FA-128 | FA-128 | FA-128 | FA-128 | FA-128 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 24 MHz | 24 MHz | 24 MHz | 24 MHz | 24 MHz |
| FrequencyStability | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| FrequencyTolerance | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| LoadCapacitance | 12pF | 12pF | 12pF | 12pF | 12pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 75°C | -20°C ~ 75°C | -20°C ~ 75°C | -20°C ~ 75°C | -20°C ~ 75°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm) |