Eaton - Electronics Division SMFE70ALH
Part No.:
SMFE70ALH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
SMFE70ALH.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM UNI
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMFE70ALH on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMFE70ALH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE70ALH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE70ALH.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE70ALH pin diagram, SMFE70ALH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case SOD-123F SOD-123F SOD-123F SOD-123F SOD-123F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 70V 70V 70V 70V 70V
Voltage-Breakdown(Min) 77.8V 77.8V 77.8V 77.8V 77.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 113V 113V 113V 113V 113V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 3.5A 3.5A 3.5A 3.5A 3.5A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W