Eaton - Electronics Division SMFE220CAH
Part No.:
SMFE220CAH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
SMFE220CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM BI
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMFE220CAH on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMFE220CAH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE220CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE220CAH.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE220CAH pin diagram, SMFE220CAH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case SOD-123F SOD-123F SOD-123F SOD-123F SOD-123F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 220V 220V 220V 220V 220V
Voltage-Breakdown(Min) 246V 246V 246V 246V 246V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 356V 356V 356V 356V 356V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 500mA 500mA 500mA 500mA 500mA
Power-PeakPulse 200W 200W 200W 200W 200W