Eaton - Electronics Division SMFE220AH
Part No.:
SMFE220AH
Datasheet:
SMFE220AH.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM UNI
Product details
1. How to order SMFE220AH on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMFE220AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE220AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE220AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE220AH pin diagram, SMFE220AH datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 220V 220V 220V 220V 220V
Voltage-Breakdown(Min) 246V 246V 246V 246V 246V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 356V 356V 356V 356V 356V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 500mA 500mA 500mA 500mA 500mA
Power-PeakPulse 200W 200W 200W 200W 200W