Eaton - Electronics Division SMFE200AH
Part No.:
SMFE200AH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
SMFE200AH.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM UNI
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMFE200AH on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMFE200AH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE200AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE200AH.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE200AH pin diagram, SMFE200AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case SOD-123F SOD-123F SOD-123F SOD-123F SOD-123F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 200V 200V 200V 200V 200V
Voltage-Breakdown(Min) 224V 224V 224V 224V 224V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 324V 324V 324V 324V 324V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 600mA 600mA 600mA 600mA 600mA
Power-PeakPulse 200W 200W 200W 200W 200W