Eaton - Electronics Division SMFE180AH
Part No.:
SMFE180AH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package:
SOD-123F
Datasheet:
SMFE180AH.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM UNI
Product details
1. How to order SMFE180AH on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMFE180AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE180AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE180AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE180AH pin diagram, SMFE180AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case SOD-123F SOD-123F SOD-123F SOD-123F SOD-123F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 180V 180V 180V 180V 180V
Voltage-Breakdown(Min) 201V 201V 201V 201V 201V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 292V 292V 292V 292V 292V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 700mA 700mA 700mA 700mA 700mA
Power-PeakPulse 200W 200W 200W 200W 200W