Eaton - Electronics Division SMBJE300CA
Part No.:
SMBJE300CA
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Datasheet:
SMBJE300CA.pdf
Description:
TVS DIODE 300VWM 486VC SMB
Product details
1. How to order SMBJE300CA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJE300CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE300CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE300CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE300CA pin diagram, SMBJE300CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SMBJE SMBJE SMBJE SMBJE SMBJE
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 300V 300V 300V 300V 300V
Voltage-Breakdown(Min) 335V 335V 335V 335V 335V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 486V 486V 486V 486V 486V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.3A 1.3A 1.3A 1.3A 1.3A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W