Eaton - Electronics Division SMBJE180CA
Part No.:
SMBJE180CA
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Datasheet:
SMBJE180CA.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM 292VC SMB
Product details
1. How to order SMBJE180CA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJE180CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE180CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE180CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE180CA pin diagram, SMBJE180CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SMBJE SMBJE SMBJE SMBJE SMBJE
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 180V 180V 180V 180V 180V
Voltage-Breakdown(Min) 201V 201V 201V 201V 201V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 292V 292V 292V 292V 292V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.1A 2.1A 2.1A 2.1A 2.1A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W