Eaton - Electronics Division SMBJE11CAH
Part No.:
SMBJE11CAH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Datasheet:
SMBJE11CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC BI
Product details
1. How to order SMBJE11CAH on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJE11CAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE11CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE11CAH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE11CAH pin diagram, SMBJE11CAH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 11V 11V 11V 11V 11V
Voltage-Breakdown(Min) 12.2V 12.2V 12.2V 12.2V 12.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 18.2V 18.2V 18.2V 18.2V 18.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 33A 33A 33A 33A 33A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W