Eaton - Electronics Division MCLA3216V1-8R2-R
Part No.:
MCLA3216V1-8R2-R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
MCLA3216V1-8R2-R.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 25MA 800MOHM SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MCLA3216V1-8R2-R on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCLA3216V1-8R2-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCLA3216V1-8R2-R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series MCLA3216V1 MCLA3216V1 MCLA3216V1 MCLA3216V1 MCLA3216V1
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material-Core - - - - -
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 25 mA 25 mA 25 mA 25 mA 25 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max
Q@Freq 35 @ 4MHz 35 @ 4MHz 35 @ 4MHz 35 @ 4MHz 35 @ 4MHz
Frequency-SelfResonant 26MHz 26MHz 26MHz 26MHz 26MHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 4 MHz 4 MHz 4 MHz 4 MHz 4 MHz