Eaton - Electronics Division MCLA3216V1-4R7-R
Part No.:
MCLA3216V1-4R7-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Fixed Inductors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
MCLA3216V1-4R7-R.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 25MA 650MOHM SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MCLA3216V1-4R7-R on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCLA3216V1-4R7-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCLA3216V1-4R7-R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series MCLA3216V1 MCLA3216V1 MCLA3216V1 MCLA3216V1 MCLA3216V1
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material-Core - - - - -
Inductance 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 25 mA 25 mA 25 mA 25 mA 25 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 650mOhm Max 650mOhm Max 650mOhm Max 650mOhm Max 650mOhm Max
Q@Freq 35 @ 10MHz 35 @ 10MHz 35 @ 10MHz 35 @ 10MHz 35 @ 10MHz
Frequency-SelfResonant 35MHz 35MHz 35MHz 35MHz 35MHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 10 MHz 10 MHz 10 MHz 10 MHz 10 MHz