Eaton - Electronics Division 5-0SMDJ36CAH
Part No.:
5-0SMDJ36CAH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
5-0SMDJ36CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC BI
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 5-0SMDJ36CAH on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 5-0SMDJ36CAH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5-0SMDJ36CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5-0SMDJ36CAH.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Breakdown(Min) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 86A 86A 86A 86A 86A
Power-PeakPulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)