Eaton - Electronics Division 15KPE48A
Part No.:
15KPE48A
Datasheet:
15KPE48A.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.7VC AXIAL
Product details
1. How to order 15KPE48A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 15KPE48A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15KPE48A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15KPE48A.
7.How to contact us to get technical supports, such as 15KPE48A pin diagram, 15KPE48A datasheet?
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Breakdown(Min) 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 77.7V 77.7V 77.7V 77.7V 77.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 194.3A 194.3A 194.3A 194.3A 194.3A
Power-PeakPulse 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW)