Eaton - Electronics Division 15KPE28A
Part No.:
15KPE28A
Datasheet:
15KPE28A.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 47.5VC AXIAL
Product details
1. How to order 15KPE28A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 15KPE28A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15KPE28A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15KPE28A.
7.How to contact us to get technical supports, such as 15KPE28A pin diagram, 15KPE28A datasheet?
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 28V 28V 28V 28V 28V
Voltage-Breakdown(Min) 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 47.5V 47.5V 47.5V 47.5V 47.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 317.9A 317.9A 317.9A 317.9A 317.9A
Power-PeakPulse 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW)