8340-T110-K1M2-ALH126-16A.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | E-T-A | E-T-A | E-T-A | E-T-A | E-T-A |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 8340-T | 8340-T | 8340-T | 8340-T | 8340-T |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | DIN Rail | DIN Rail | DIN Rail | DIN Rail | DIN Rail |
| CurrentRating(Amps) | 16A | 16A | 16A | 16A | 16A |
| VoltageRating-AC | 240 V | 240 V | 240 V | 240 V | 240 V |
| VoltageRating-DC | 80 V | 80 V | 80 V | 80 V | 80 V |