E-T-A 2-5000-K10-8A
Part No.:
2-5000-K10-8A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
2-5000-K10-8A.pdf
Description:
CIRC BRKR THRM
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 2-5000-K10-8A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2-5000-K10-8A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2-5000-K10-8A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2-5000-K10-8A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 2-5000 2-5000 2-5000 2-5000 2-5000
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
BreakerType Thermal Thermal Thermal Thermal Thermal
CurrentRating(Amps) 8A 8A 8A 8A 8A
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC 50 V 50 V 50 V 50 V 50 V