E-Switch PVL19FL114
Part No.:
PVL19FL114
Manufacturer:
E-Switch
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
PVL19FL114.pdf
Description:
PVL19FL114
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order PVL19FL114 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PVL19FL114 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PVL19FL114?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PVL19FL114.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as PVL19FL114 pin diagram, PVL19FL114 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer E-Switch E-Switch E-Switch E-Switch E-Switch
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PVL PVL PVL PVL PVL
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED LED LED LED LED
LampColor - - - - -
LensColor Red Red Red Red Red
LensTransparency - - - - -
Ratings - - - - -
Voltage 12V 12V 12V 12V 12V
Current 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.75 (19.00mm) 0.75 (19.00mm) 0.75 (19.00mm) 0.75 (19.00mm) 0.75 (19.00mm)
LensSize 10.00mm Dia 10.00mm Dia 10.00mm Dia 10.00mm Dia 10.00mm Dia