E-Switch PVL12FW1G4 (RED/GREEN)
Part No.:
PVL12FW1G4 (RED/GREEN)
Manufacturer:
E-Switch
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
PVL12FW1G4 (RED/GREEN).pdf
Description:
WIRE ASSEMBLY
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order PVL12FW1G4 (RED/GREEN) on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PVL12FW1G4 (RED/GREEN) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PVL12FW1G4 (RED/GREEN)?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer E-Switch E-Switch E-Switch E-Switch E-Switch
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PVL PVL PVL PVL PVL
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED LED LED LED LED
LampColor Green, Red Green, Red Green, Red Green, Red Green, Red
LensColor - - - - -
LensTransparency - - - - -
Ratings - - - - -
Voltage 12V Green, 12V Red 12V Green, 12V Red 12V Green, 12V Red 12V Green, 12V Red 12V Green, 12V Red
Current 20mA Green, 2mA Red 20mA Green, 2mA Red 20mA Green, 2mA Red 20mA Green, 2mA Red 20mA Green, 2mA Red
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm)
LensSize 8.00mm Dia 8.00mm Dia 8.00mm Dia 8.00mm Dia 8.00mm Dia
MillicandelaRating - - - - -
Wavelength-Peak - - - - -
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Wire Leads - 5.9 (150.00mm) Wire Leads - 5.9 (150.00mm) Wire Leads - 5.9 (150.00mm) Wire Leads - 5.9 (150.00mm) Wire Leads - 5.9 (150.00mm)