E-Switch L16PLS10BRED
Part No.:
L16PLS10BRED
Datasheet:
L16PLS10BRED.pdf
Description:
PILOT LIGHT SQUARE RED 14VAC/DC
Product details
1. How to order L16PLS10BRED on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the L16PLS10BRED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L16PLS10BRED?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of L16PLS10BRED.
Type Incandescent Incandescent Incandescent Incandescent Incandescent
LampColor Red Red Red Red Red
LensColor - - - - -
LensTransparency - - - - -
Ratings AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC
Voltage 14V 14V 14V 14V 14V
Current 80mA 80mA 80mA 80mA 80mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm)
LensSize 18.00mm 18.00mm 18.00mm 18.00mm 18.00mm