E-Switch L16PLR10CWHTFLAT
Part No.:
L16PLR10CWHTFLAT
Manufacturer:
E-Switch
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
L16PLR10CWHTFLAT.pdf
Description:
L16PLR10CWHTFLAT
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order L16PLR10CWHTFLAT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the L16PLR10CWHTFLAT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L16PLR10CWHTFLAT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer E-Switch E-Switch E-Switch E-Switch E-Switch
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series L16 L16 L16 L16 L16
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Incandescent Incandescent Incandescent Incandescent Incandescent
LampColor White White White White White
LensColor - - - - -
LensTransparency - - - - -
Ratings AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC
Voltage 28V 28V 28V 28V 28V
Current 40mA 40mA 40mA 40mA 40mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm) 0.63 (16.00mm)
LensSize 18.00mm Dia 18.00mm Dia 18.00mm Dia 18.00mm Dia 18.00mm Dia