EPCOS - TDK Electronics B82422A1122K100
Part No.:
B82422A1122K100
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
B82422A1122K100.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 370MA 370MOHM SM
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order B82422A1122K100 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the B82422A1122K100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82422A1122K100?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead
Series SIMID SIMID SIMID SIMID SIMID
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 370 mA 370 mA 370 mA 370 mA 370 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 370mOhm Max 370mOhm Max 370mOhm Max 370mOhm Max 370mOhm Max
Q@Freq 20 @ 7.96MHz 20 @ 7.96MHz 20 @ 7.96MHz 20 @ 7.96MHz 20 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant 300MHz 300MHz 300MHz 300MHz 300MHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz