EPCOS - TDK Electronics B32653A7104J289
Part No.:
B32653A7104J289
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
B32653A7104J289.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 1.25KVDC RAD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order B32653A7104J289 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the B32653A7104J289 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B32653A7104J289?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
VoltageRating-AC 500V 500V 500V 500V 500V
VoltageRating-DC 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.043 L x 0.433 W (26.50mm x 11.00mm) 1.043 L x 0.433 W (26.50mm x 11.00mm) 1.043 L x 0.433 W (26.50mm x 11.00mm) 1.043 L x 0.433 W (26.50mm x 11.00mm) 1.043 L x 0.433 W (26.50mm x 11.00mm)
Height-Seated(Max) 0.807 (20.50mm) 0.807 (20.50mm) 0.807 (20.50mm) 0.807 (20.50mm) 0.807 (20.50mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm)