B32652A2222J189.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| VoltageRating-AC | 700V | 700V | 700V | 700V | 700V |
| VoltageRating-DC | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) | 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) | 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) | 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) | 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) |