B32560J9472K000.pdf
| Image |  |
| Package/Case | 2-DIP | 2-DIP | 2-DIP | 2-DIP | 2-DIP |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Capacitance | 4700 pF | 4700 pF | 4700 pF | 4700 pF | 4700 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-AC | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| VoltageRating-DC | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.354 L x 0.142 W (9.00mm x 3.60mm) | 0.354 L x 0.142 W (9.00mm x 3.60mm) | 0.354 L x 0.142 W (9.00mm x 3.60mm) | 0.354 L x 0.142 W (9.00mm x 3.60mm) | 0.354 L x 0.142 W (9.00mm x 3.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.291 (7.40mm) | 0.291 (7.40mm) | 0.291 (7.40mm) | 0.291 (7.40mm) | 0.291 (7.40mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) |