B32560J9222K000.pdf
| Image |  |
| Package/Case | 2-DIP | 2-DIP | 2-DIP | 2-DIP | 2-DIP |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Capacitance | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-AC | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| VoltageRating-DC | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.354 L x 0.098 W (9.00mm x 2.50mm) | 0.354 L x 0.098 W (9.00mm x 2.50mm) | 0.354 L x 0.098 W (9.00mm x 2.50mm) | 0.354 L x 0.098 W (9.00mm x 2.50mm) | 0.354 L x 0.098 W (9.00mm x 2.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) |