EDAC Inc. 630-11W1240-2ND
Part No.:
630-11W1240-2ND
Datasheet:
630-11W1240-2ND.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SLDR
Product details
1. How to order 630-11W1240-2ND on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 630-11W1240-2ND price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 630-11W1240-2ND?
FlangeFeature Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3)
CurrentRating(Amps) 5A, 20A 5A, 20A 5A, 20A 5A, 20A 5A, 20A
BacksetSpacing 0.370 (9.40mm) 0.370 (9.40mm) 0.370 (9.40mm) 0.370 (9.40mm) 0.370 (9.40mm)