EDAC Inc. 630-11W1240-1ND
Part No.:
630-11W1240-1ND
Datasheet:
630-11W1240-1ND.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SLDR
Product details
1. How to order 630-11W1240-1ND on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 630-11W1240-1ND price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 630-11W1240-1ND?
FlangeFeature Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3)
CurrentRating(Amps) 5A, 10A 5A, 10A 5A, 10A 5A, 10A 5A, 10A
BacksetSpacing 0.370 (9.40mm) 0.370 (9.40mm) 0.370 (9.40mm) 0.370 (9.40mm) 0.370 (9.40mm)